Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Technická chyba fóra] Premazanie príspevkov zo štyroch dní

Goto down

[Technická chyba fóra] Premazanie príspevkov zo štyroch dní Empty [Technická chyba fóra] Premazanie príspevkov zo štyroch dní

Odoslať pre K7BO 8/7/2019, 18:32

Ahojte, ako ste si mohli všimnúť, pred chvíľou sa fórum zresetoval na dátum 4.7.2019 (12:00) a všetky odvtedy napísané príspevky, témy, zaregistrovaní užívatelia a všetko čo sa od vtedy na fóre udialo bolo vymazané. Nejednalo sa o žiaden útok, ani nič podobné, ale o opatrenie, ktoré muselo byť vykonané, aby sme sa zbavili veľkej chyby, ktorá sa na fóre vyskytla.

Pokiaľ ste používatelia Google Chrome prehliadača, museli ste si všimnúť, že namiesto väčšiny písmen s mäkčeňmi sa začali objavovať prázdne štvorčeky a to vo všetkých príspevkoch - inými slovami, všetkých vyše 240 000 doteraz napísaných príspevkov bolo úplne nečitateľných. Netýkalo sa to len príspevkov, ale i užívateľských mien, názvov topicov a prakticky aj celého textu na fóre.

Užívatelia iných prehliadačov, ako je Chrome zase písmená ako "ť, č, ž alebo š" vôbec v texte nevideli.

Dôvodom bola nejaká náhodná zmena kódovania textu (ktorej som si nie vedomý) a preto som to začal riešiť na oficiálnom fóre (help.forumotion.com), kde mi tento problém pomohli vyriešiť tým, že zresetovali fórum na už spomenutý dátum 4.7.2019.

Celý problém a moju diskusiu s vedením Forumotionu (cez ktorý je moje fórum vytvorené) si môžete prečítať v tejto téme. Som tam pod svojim menom - K7BO: https://help.forumotion.com/t157704-squares-instead-of-letters-in-text

Je síce pravda, že nám zmizli príspevky a témy z posledných 4 dní (dohromady išlo o približne 450 príspevkov), je to však omnoho lepšie, ako by malo fórum ostať v takom nečitateľnom stave, ako to bolo predtým, čím aj prostredníctvom môjho fóra ďakujem adminom Forumotionu, že mi tento problém pomohli vyriešiť.

Čo podstatné na fóre zmizlo?
Poväčšine sa jednalo o diskusné príspevky, zmizli takisto vyplnené dovolenkové formuláre, ktoré boli pridané po 4.7, avšak tie sú už zapísané v tabuľke na Nástenke fóra, preto ich nie je potrebné písať znova (body za vyplnený formulár do TOP 20 sú už takisto automaticky pripočítané)
Ďalej zmizla nová téma v miestnosti spamu či aktívna diskusia v Pokeci o Anime.

To je však iba minimálna cena za to, že je fórum konečne v poriadku ako predtým Usmiaty smajlík 2 

Ďakujem za prečítanie tohto oznamu a za rešpektovanie týchto nešvárov, a teraz hor' sa znova do prispievania! Usmiaty smajlík 2 
K7BO
K7BO
Zakladateľ / Administrátor
Zakladateľ / Administrátor

Príspevky : 14905
Vek : 30
Mesto : Liptovský Mikuláš, Slovensko
Meno : Jakub

It’s you I wanna kiss good night
It’s you I wanna hold real tight
Feeling deep inside my soul
Without you losing all control
Oh, oho, oh, oho, oh, oh
It’s you, hey you!
Dukáty : 846844
Karma : 3317
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

[Technická chyba fóra] Premazanie príspevkov zo štyroch dní Empty Re: [Technická chyba fóra] Premazanie príspevkov zo štyroch dní

Odoslať pre K7BO 13/7/2019, 00:12

UPDATE: Kvôli opakovanému problému došlo k ďalšiemu reštartu. Príspevky a všetko čo sa na fóre udialo po 9.7.2019 bolo premazané. Fórum momentálne funguje správne. Uvidíme dokedy.
K7BO
K7BO
Zakladateľ / Administrátor
Zakladateľ / Administrátor

Príspevky : 14905
Vek : 30
Mesto : Liptovský Mikuláš, Slovensko
Meno : Jakub

It’s you I wanna kiss good night
It’s you I wanna hold real tight
Feeling deep inside my soul
Without you losing all control
Oh, oho, oh, oho, oh, oh
It’s you, hey you!
Dukáty : 846844
Karma : 3317
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.